2018-10-21
XXIX Niedziela Zwykła

21 PAŹDZIERNIKa 2018

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. Każda parafia w naszej diecezji ma jeden dzień w roku przeznaczony na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Jutro właśnie przypada taki wyjątkowy dla naszej parafii dzień. Bardzo proszę o to, abyśmy znaleźli przynajmniej chwilę na modlitwę w kościele. Rozpoczynamy ją od godziny ósmej rano. Adorację zakończymy nabożeństwem różańcowym i Mszą Świętą. Modlitwę rozpoczniemy wieczorem od godz. 1730.

5. Jutro także 22 października wspominamy w kalendarzu liturgicznym Świętego Jana Pawła II papieża, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać ani przypominać. Ponieważ Wielki Papież jest Patronem województwa kuj - pom., jutrzejszy dzień ma wymiar wielkiej uroczystości.

6. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 371,50 zł na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękuję serdecznie za wielki serce i dobroć serc Waszych. Dzisiejsza kolekta mszalna przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych Kościoła.

7. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

8. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. Księdzu Romanowi  Michalskiemu bardzo serdecznie dziękuję za zastępstwo, podczas mojej nieobecności. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w codziennej modlitwie różańcowej w minionych dniach.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 5 zł.

11. Zapraszam do zapisywania się na Pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy, którą pragniemy zrealizować, w dniach 25 -26 października b.r. Ma to być swoista „Rewizyta”  i podziękowanie za dar Nawiedzenia naszej Wspólnoty Parafialnej. Koszt wyjazdu z noclegiem, to 100 zł. Serdecznie zapraszam. Dzisiaj po Mszach Świętych krótkie spotkania organizacyjne.

12. Przywilejem ale również obywatelskim obowiązkiem jest czynny udział w wyborach samorządowych. Bardzo Was, Kochani serdecznie proszę, abyśmy jak najliczniej poszli do urn wyborczych. Wybierzmy, według naszego sumienia ludzi dobrych i prawych. Tych, którzy gwarantują dobre sprawowanie władzy, w duchu służby wobec ludzi. Za tydzień wybierzmy sami swoją przyszłość.