2019-02-15
V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wspaniały Chór Kościelny „Cantabo Dominum” z zaprzyjaźnionej parafii w Zamościu, pod dyrekcją Pani Aleksandry Podżerek. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż artyści pragną podzielić się z nami swoim kunsztem śpiewaczym. Wszystkich serdecznie zapraszamy do pozostania w świątyni, po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 1100.

 

2. Dzisiaj, druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Dziękuję serdecznie wszystkim za szczodrobliwość serc Waszych.

 

3. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

 

4. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 1800.  Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. 

 

5. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

 

6. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii, oraz przy wyjściu głównym z kościoła. „Przewodnik Katolicki”, w cenie 6 zł.

 

8. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.