2019-07-22
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 LIPCA 2019

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

 

2. Jutro w poniedziałek 22 lipca,  na terenie naszej parafii w Drogosławiu, gościmy grupę Promienistą z Szubina –, ok. godz. 900 . Okażmy szacunek i życzliwość jasnogórskim pątnikom. Wszystkim, którzy wesprą pielgrzymów dobrym słowem, „kubkiem zimnej wody i kromką chleba” serdecznie dziękuję.

 

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

 

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławię mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w czwartek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Przy tej okazji, jak co roku, zbierać będziemy ofiary dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA Polska – 1 grosz za 1 km. Już teraz serdecznie dziękuję za wszystkie zebrane ofiary, które przekażę na zakup pojazdów mechanicznych na potrzeby misyjne.

 

6. Już za dwa tygodnie, a dokładniej 6 sierpnia –  we wtorek  nasza Parafialna Wspólnota obchodzić będzie doroczny Odpust Parafialny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Proboszcz parafii p.w. Św. Jakuba Większego w Barcinie – Ks. Arkadiusz WZIĘCH. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu. Plan uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

800 – Msza Święta dla chorych

1900 – Suma Odpustowa, po Mszy Świętej - Kawa Odpustowa w Świetlicy

Wzorem lat ubiegłych pragnąłbym nasze świętowanie przeżywać w wymiarze wspólnotowym dlatego pragnąłbym zaprosić naszych Czcigodnych Parafian i Przemiłych Gości na kawę do naszej władysławowskiej Świetlicy. Przy tej okazji pragnę bardzo pokornie poprosić nasze wspaniałe Gospodynie o przygotowanie wspaniałych odpustowych ciast. Już dzisiaj wszystkim za zrozumienie i chęć pomocy serdecznie dziękuję.

 

7. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w biurze parafialnym.  Bliższe informacje na tablicy informacyjnej. 

 

8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Polecamy Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

9. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.