2019-07-22
XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 LIPCA 2019

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

 

2.  Dzisiaj druga niedziela w miesiącu – kolekta inwestycyjna – Serdeczne Bóg zapłać! za zrozumienie potrzeb finansowych naszej parafii i wspieranie wszystkich działań hojnym sercem.

 

3. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Przypominamy jednak, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłaszanie się do Biura Parafialnego. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej. 

        

5. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. Modlimy się również o szczególne zachowanie zasad bezpieczeństwa, aby móc uniknąć groźnych wypadków.

 

6. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

7. Za tydzień – 21 lipca Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS zbierać będą przed kościołem ofiary na pomoc Kacprowi  Kośmider – młodemu człowiekowi, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Zapraszam bardzo serdecznie do hojnego i solidarnego wspierania tej zbiórki.

 

8. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o  godz. 1800.

 

9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.