2019-07-28
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Pątnicy Jasnogórscy z Grupy Promienistej, która wyruszyła w poniedziałek z Szubina pragną bardzo serdecznie podziękować za wspaniałe przyjęcie przy sklepie w Drogosławiu: właścicielom sklepu, Masarni Władysławowo, Piekarni Zawistowski Łabiszyn oraz przede wszystkim niezawodnym Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas oraz Pani Polasik. Serdeczne Bóg zapłać!

3. Pierwszego sierpnia około południa przybędzie do nas Rowerowa Pielgrzymka z Zabartowa. Pielgrzymi zatrzymają się na posiłek w Świetlicy Środowiskowej oraz nawiedzą naszą świątynię. Okażmy szacunek i życzliwość jasnogórskim pątnikom. Wszystkim, którzy wesprą pielgrzymów dobrym słowem, „kubkiem zimnej wody i kromką chleba” serdecznie dziękuję.

4. Dzisiaj  po Mszach Świętych pobłogosławię mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Przy tej okazji, jak co roku, zbierać będziemy ofiary dla misjonarzy, w ramach akcji MIVA Polska – 1 grosz za 1 km. Już teraz serdecznie dziękuję za wszystkie zebrane ofiary, które przekażę na zakup pojazdów mechanicznych na potrzeby misyjne.

5. Dnia 6 sierpnia –  we wtorek  nasza Parafialna Wspólnota obchodzić będzie doroczny Odpust Parafialny. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Proboszcz parafii p.w. Św. Jakuba Większego w Barcinie – Ks. Arkadiusz WZIĘCH. Zaprosiłem również czcigodnych kapłanów z naszego dekanatu. Plan uroczystości odpustowych przedstawia się następująco:

800 – Msza Święta dla chorych

1900 – Suma Odpustowa, po Mszy Świętej - Kawa Odpustowa w Świetlicy

Wzorem lat ubiegłych pragnąłbym nasze świętowanie przeżywać w wymiarze wspólnotowym dlatego pragnąłbym zaprosić naszych Czcigodnych Parafian i Przemiłych Gości na kawę do naszej władysławowskiej Świetlicy. Przy tej okazji pragnę bardzo pokornie poprosić nasze wspaniałe Gospodynie o przygotowanie wspaniałych odpustowych ciast. Już dzisiaj wszystkim za zrozumienie i chęć pomocy serdecznie dziękuję.

6. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800.

7. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

8. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny.

9. Chorych, z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek od godz. 900. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 1500. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Po Mszy Świętej wieczornej – o godz. 1800, nabożeństwo ekspiacyjne do NSP Jezusa.

10. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Rano, od godz. 800 rozpoczniemy comiesięczną modlitwę w „duchu fatimskim”. Serdecznie zapraszamy do gorliwej modlitwy.

11. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

12. od poniedziałku do środy nie będzie Mszy Świętych w naszym kościele.

13. W ubiegłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas zebrały 1500 zł, które przekazałem rodzicom Kacpra Kośmider – młodego człowieka dotkniętego ciężkim wypadkiem. Serdeczne Bóg zapłać!

13. W tych dniach pamiętajmy w modlitwie o naszych braciach rolnikach, którzy z wielkim trudem i mozołem zbierają plony ziemi, niestety dość znacznie uszczuplone przez panującą suszę.  Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie i chronił od licznych niebezpieczeństw.

14. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.