2019-08-18
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

 

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w ostatnich dniach ofiarowali intencje mszalne w mojej intencji z okazji rocznicy urodzin. Dziękuję także za złożone życzenia oraz wszelkie przejawy życzliwości i szacunku. Jestem poruszony Waszą troską o swojego proboszcza. Bóg zapłać!

 

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy!

 

4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

 

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Przewodnik Katolicki, w cenie 6 zł.

 

6. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej prosimy Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru. Dożynki  w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w  sobotę 31 sierpnia. Uroczysta Eucharystia w intencji dziękczynnej za zebrane plony odbędzie się o godz. 1600. Po niej zaplanowano zabawę na placu przy Świetlicy. Na zabawę dożynkową serdecznie zapraszają Sołtysi z Władysławowa i Wielkiego Sosnowca.

 

7. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W środę -  22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.