2019-09-04
XXII NIEDZIEA ZWYKŁA

1. Naszym Kochanym Rolnikom oraz Drogim Działkowiczom gratuluję tegorocznych zbiorów, chociaż w tym roku uszczuplonych przez suszę. Pragnę również gorąco, z całego serca podziękować za wspólnie przeżytą piękną i podniosłą uroczystość dożynkową. Za odświętny wystrój kościoła podkreślony przez nastrojową dekorację, wieńce żniwne, złożone ofiary dożynkowe i wspólne spotkanie przy Stole Eucharystycznym składam serdeczne: Bóg zapłać!”

Osobne słowa uznania i wdzięczności kieruję pod adresem Braci Myśliwych, którzy ufundowali nowy piękny krzyż przydrożny dla mieszkańców Rzywna, dając w ten sposób świadectwo przywiązania do tradycji religijnych i patriotycznych. Serdeczne staropolskie: Bóg zapłać.

Terminy zamówionych Mszy Świętych Dożynkowych przedstawię w przyszłą niedzielę.

 

2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

3. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 

4. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy.

 

5. Od początku września brama na cmentarz zostaje zamknięta. Wejście na cmentarz parafialny od strony parkingu. Decyzję tę podejmuję w związku z podejrzeniem niewłaściwego zachowania na cmentarzu oraz wjeżdżania na cmentarz bez zgody administracji.

 

6. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 800..

 

7. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 1800. Spowiedź św. w piątek od 1430 . Chorych nawiedzę w pierwszy piątek od godz. 900.

 

8. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas modlitwy w duchu fatimskim. Początek o godz. 800, a po niej Msza Święta.

 

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 

10. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego, w cenie 6 zł. Życzę milej lektury!

 

11. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 

12. Osoby, które są zainteresowane pomocą żywnościową proszę – wzorem lat ubiegłych o składanie wniosków na plebanii. Serdecznie dziękuję!