2019-09-29
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, w szczególnie uroczysty sposób pragniemy wspominać niezapomniane chwile, które mieliśmy szczęście przeżywać w ubiegłym roku. Uroczystą Eucharystią o godz. 1800 -  uczcimy Pierwszą Rocznicę Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam do modlitwy dziękczynnej wszystkich Parafian i Przyjaciół.

 

2. Dzień później - we wtorek 1 października przeżywamy Drugą Rocznicę Poświęcenia Naszej Świątyni. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 1800.

 

3. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Od wtorku nabożeństwa różańcowe odbywać się będą pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 1730. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

 

4. W środę 2 października natomiast zapraszam dzieci, szczególnie klas trzecich na specjalne nabożeństwo dla ich o godz. 1600. W najbliższą niedzielę – 6 października po mszy Świętej o godz. 900 poświęcę im koronki różańcowe.

 

5. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca – 4 października zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. W tym dniu odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz.  900. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 1430.

 

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Comiesięczne modlitwy, w sobotę od godz. 800. Serdecznie zapraszam.

 

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przewodnik Katolicki jest do nabycia u ministrantów, w cenie 6 zł., z dodatkiem modlitewnym.

 

9. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 

10. Decyzją Rady Parafialnej, w najbliższych dniach, zostanie zlikwidowane tzw. „gniazdo”, czyli zestaw pojemników do segregowania odpadów, które do tej pory stoi na naszym parafialnym parkingu. Niestety wielu użytkowników tego miejsca, niekoniecznie naszych parafian, nie chciało uszanować porządku, pozostawiając po sobie bałagan.Na cmentarzu pozostaje jeden pojemnik na odpady tzw. ‘mieszane” przy bramie cmentarza oraz kompostownik na odpady organiczne.

.